Dr. Balogh Tamás
Európai-, társadalombiztosítási- és műemlékvédelmi szakjogász, hajóroncskutató, hajózástörténeti szakíró.
Közszolgálati tevékenysége:
2000-2005 között a Magyarország által kötött kétoldalú szociális biztonsági egyezmények tárgyalóküldöttségének ágazati képviselője, 2004-ben az EU-csatlakozáshoz kapcsolódó jogharmonizációs tevékenységet végző ágazati szakértőcsoport tagja.
2005-2013 között az egészségügyi ágazati uniós fejlesztéspolitikai vezetője, a 2007-2013 közötti, 351 Mrd Ft értékű uniós támogatású egészségügyi fejlesztési program tervezéséért, Uniós tárgyalásáért és hazai végrehajtásáért felelős szakértőcsoport vezető tagja, a határokon átnyúló egészségügyi együttműködések szakértője.
2014-2018 között a magyar világörökségi helyszínek közül a nem fővárosi és nem természeti (hanem kulturális) kategóriába tartozó világörökségi helyszínek (Hollókő, Tokaj, Pannonhalma, Pécs) kezelési tervét kihirdető jogszabályok megalkotója. 2016-2017 között a víz alatti kulturális örökség védelméről szóló nemzetközi egyezmény végrehajtását felügyelő UNESCO-testület magyar tagja.
2019-től a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem jogi igazgatója
Idegenforgalmi fejlesztő tevékenysége:
2014-ben a Magyar Limes Szövetség kezdeményezésére dr. Karsai Árpáddal – a Turisztikai Tanácsadók Szövetsége alelnökével – közösen az Országos Limes Kulturális Turisztikai Fejlesztési Koncepció Előtervének, vagyis a Duna magyarországi szakasza mentén lévő római és nem római alapú attrakciókat egymással és a Duna természeti örökségével összekapcsoló, összefüggő kulturális- és örökségturisztikai kínálat előkészítésének a tervezője.
További információk itt.
2014-től a Beyond Budapest sétavezetője, 2020-tól társtulajdonosa, üzletfejlesztési vezetője.
Hajózástörténeti ismeretterjesztő tevékenysége:
2003-2008 között az osztrák-magyar haditengerészet Adriai-tengeren elsüllyedt egységeit kutató magyar-, valamint 2016-ban a jütlandi tengeri csatában elsüllyedt hadihajók, s 2019-ben az Atlanti-óceánon elsüllyedt JUSTICIA (ex-STATENDAM) óceánjáró óriás-gőzős roncsait kutató nemzetközi búvárcsoport történeti kutatásért, a roncsmező elemző leírásáért és a roncsok rekonstrukciós-, illetve helyszínrajzainak elkészítéséért felelős tagja.
2007 óta a TIT Hajózástörténeti, Modellező- és Hagyományőrző Egyesület elnöke.
2017-2020 között a Magyar Búvár Szakszövetség Tudományos Bizottságának vezetője.
2017-2021 között a Víz Alatti Tevékenységek Nemzetközi Szövetsége (CMAS) Tudományos Bizottságának tagja.
Hajózási, hajózástörténeti tárgyú publikációk:
a Johannsen-regények (haditengerészet) facebook csoportban a "fájlok" menüben megtekinthető a részletes, folyamatosan frissített portfolio - link!!!